Sportovec roku – celkové výsledky

Tradiční závěr ankety Sportovec roku 2023-24 s vyhlášením nejlepších sportovců i kolektivu proběhl tentokrát z důvodu nestálého počasí v tělocvičně.
Předávajícími byli opět pro děti zajímavé sportovní osobnosti – legendární brankář Slovanu Liberec a Jiskry Jablonec pan Jiří ZEMLER, odchovanec FK Jablonec a absolvent Mozartovky – současný hráč FK Mladá Boleslav pan Vojtěch KUBISTA a paní ředitelka Martina HAVELKOVÁ.

Tradiční ceny – broušené skleněné pyramidy, jedinečné diplomy  a drobné sportovní předměty pocházely z rozpočtu SRPŠ a od sponzorů.
Kategorie dívek: 1. místo   Natálie PIVRNCOVÁ
                             2. místo   Viktorie TROJANOVÁ
                             3. místo    Agáta VIKTOROVÁ

Kategorie chlapců: 1. místo Radek KNAPPE
                                 2. místo Michal ŠPIDLEN
                                 3. místo Marek KNAPPE

Sportovní kolektiv roku: tým Mc Donald´s Cupu 4.- 5. tříd   – 14. místo v ČR na Svátku fotbalu v Hradci Králové.

Hlavní organizátor akce zástupce řed. pan Michal Polman poděkoval všem přítomným, hostům a na dálku tvůrcům cen Shadows – press, Kuba – copy a SRPŠ za parádní ceny pro nejlepší sportovce školy

Výsledková listina – chlapci

Výsledková listina – dívky

Svátek fotbalu – McDonald’s Cup

ZŠ Mozartova opět na Svátku fotbalu

Po vítězství v krajském finále McDonald’s Cupu se naši žáci z 4. a 5. tříd kvalifikovali na republikové finále do Hradce Králové.

Čekala nás velmi těžká základní skupina, ve které jsme narazili na budoucí finalisty ZŠ Heyrovského z Olomouce a ZŠ Sportovní z Uherského Hradiště. V obou utkáních jsme tahali za kratší konec lana. Ve třetím utkání skupiny jsme změřili síly se ZŠ Edisonova z Teplic. Po vyrovnaném průběhu jsme prohráli 4:5.

V prvním utkání vyřazovací části turnaje jsme nastoupili proti ZŠ Měšťanská z Brna, skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. Bohužel jsme opět prohráli 4:5 a směřovali jsme tedy do bojů o 13. až 16. místo. V dalším utkání jsme konečně poznali chuť vítězství, když jsme 6:3 porazili ZŠ Javornickou z Rychnova and Kněžnou. V posledním utkání jsme podali slabý výkon a prohráli 0:4 se ZŠ Rokycanova ze Sokolova.

Celkově jsme tedy na republikovém finále v Hradci Králové obsadili 14. místo.

Celému týmu děkujeme za reprezentaci školy na největším školním turnaji u nás.

Jan Kozderka

Atletický čtyřboj – krajské finále

V krajském finále atletického čtyřboje se umístili chlapci z 6. – 7. tříd na 2. místě, děvčata z 6. – 7. tříd na 4. místě a chlapci z 8. – 9. tříd na 7. místě.

Krajské finále poháru rozhlasu

V krajském finále Poháru rozhlasu v Turnově se mladší chlapci umístili na 2. místě, starší chlapci na 7. místě.
Děkujeme za vzornou reprezentaci školy.